Winda przy metrze G na Greenpoincie!

Reklama - Advertisement

Już we wrześniu, rozpoczną się prace związane z zainstalowaniem windy przy wejściu do metra G, na Greenpoincie. Trzy windy zainstalowane zostaną przy stacji Greenpoint Ave., a całkowity koszt projektu MTA ma wynieść $23.4 miliony. 

Losy tego projektu ważyły się od kilku miesięcy, aż w końcu udało się sfinalizować sprawy formalne. Jedna z wind umieszczona zostanie pomiędzy ulicą a podziemnym peronem (półpiętrem), a dwie windy prowadzić będą do platform metra, w każdym kierunku. Projekt zakłada również remont istniejących schodów, poręczy, oraz sygnalizacji stworzonej brajlem, z myślą o niewidomych. Dodatkowo, MTA zmodyfikuje stację agenta MTA na półpiętrze, tak aby dostosowana była ona wysokością do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Wejście do windy z ulicy znajdować będzie się pomiędzy Greenpoint Ave a Kent Street, na przeciwko kawiarni Starbucks. MTA potwierdza, że remont rozpocznie się już we wrześniu, a jego realizacja potrwać może 28 miesięcy, z planowaną datą uruchomienia wind na trzeci kwartał 2020 roku.

Urzędnicy MTA uspokajają, że remont będzie miał minimalny wpływ na codzienne funkcjonowanie metra. Owszem, może sporadycznie dojść do zamknięcia stacji, ale cały projekt ma być wykonany z minimalną ingerencją w życie osób poruszających się metrem G. 

MTA szacuje, że ze stacji metra G przy Greenpoint Ave. korzysta dziennie 9400 osób. 

Winda ma powstać przed wejściem do kawiarni Starbucks – w tej części ulicy, poszerzony ma zostać chodnik. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here