Reklama - Advertisement

W Moskwie z orędziem do Zgromadzenia Federalnego wystąpił Władimir Putin. Przywódca państwa – agresora powtarzał propagandowe hasła, mające usprawiedliwić inwazję na Ukrainę. Zapewniał też, że gospodarka Rosji rozwija się, a Rosjanom, szczególnie bezpośrednio związanym z wojną, obiecywał pomoc państwa. Nie wspomniał jednak, że w związku z najazdem na Ukrainę, Federacja Rosyjska została odizolowana od światowej gospodarki i systemów finansowych.

Dyktator zapowiedział kontynuację inwazji na Ukrainę. Następnie – tak jak od początku wojny – powtarzał propagandowe hasła o zagrożeniu ze strony Zachodui próbach zniszczenia rosyjskiego państwa. Podawał też nieprawdziwe informacje na temat kryzysu gospodarczego, społecznego i politycznego w państwach zachodnich. Zapowiedział pociągnięcie do odpowiedzialności tych Rosjan, którzy działają przeciwko interesom Kremla.

Władimir Putin w orędziu nie wspomniał o swojej odpowiedzialności za zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjskich żołnierzy w Ukrainie.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Wikipedia/Пресс-служба Президента РФ

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here