“Wszystko da się odbudować, oprócz ludzkiego życia”- polski lekarz w Tampie przed Huraganem Ian

Reklama - Advertisement

Huragan Ian uderzyć ma w zachodnie wybrzeże Florydy w środę, 28 września. Jako katastrofalnej siły żywioł, Ian zagraża miastu Tampa, gdzie mieszka i pracuje dr Wojciech Błoński ze szpitala James A. Haley VA Hospital. Dr Błoński połączył się z Radio RAMPA aby opowiedzieć o tym jak mieszkańcy Tampy przygotowują się na nadejście żywiołu; opowiada o podejściu mieszkańców Florydy do huraganów, o przygotowaniach poczynionych w szpitalach, oraz o ignorancji i nonszalancji wielu ludzi, która to najczęściej doprowadza do tragedii w takiej chwili. Zapraszamy.

Ian miał być pierwszym od przynajmniej 100 lat huraganem, który uderzy w Tampę. W środę, huragan zmienił nieco kurs i szacuje się, że uderzy na południe od Tampy, w okolicach Fort Myers. W Tampie woda wycofała się jednak wgłąb oceanu, w południe pada już deszcz i odczuwalne są ostre porywy wiatru. 


Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here