“Radosław Sikorski stanął po niewłaściwej stronie” – mówi minister Zbigniew Rau

Advertisement

Przebywający w Waszyngtonie szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau skrytykował byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, który na Twittterze podziękował Stanom Zjednoczonym za uszkodzenie gazociągów Nord Stream. 

“Radosław Sikorski w tej wojnie hybrydowej Rosji z państwami NATO stanął po niewłaściwej stronie” – powiedział Zbigniew Rau.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że coraz bardziej prawdopodobna staje się hipoteza, że uszkodzenia gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 dokonała Rosja. 

“Jeśli dokonamy analizy sytuacji bezpieczeństwa energetycznego to coraz bardziej wiarygodnie wypada hipoteza, zgodnie z którą za tym zdarzeniem stoją służby rosyjskie” – powiedział Zbigniew Rau.

Szef polskiej dyplomacji ocenił, że Moskwa może chcieć zastraszyć Europę pokazując, że bezpieczeństwo energetyczne kontynentu nie jest zagwarantowane, bo skoro można uszkodzić Nord Stream, to można to samo zrobić z Baltic Pipe. 

Zbigniew Rau dodał, że jednym z celów ataku Rosji na gazociągi Nord Stream może być chęć pogłebienia podziałów w Europie dotyczących sposobów zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. 

/IAR/RadioRAMPA/

 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here