Wybory samorządowe w Polsce komentuje Sabina Klimek

Wybory samorządowe w Polsce komentuje Sabina Klimek
Reklama:

Państwowa Komisja Wyborcza kontynuuje liczenie głosów oddanych w wyborach samorządowych. Oficjalne wyniki możemy poznać dzisiaj, chociaż jak zaznaczają członkowie komisji jest to optymistyczny scenariusz.

Z danych podanych przez komisję wczoraj wynika, że do godziny 17:45 w poniedziałek w całej Polsce brakowało jeszcze około 4,5 tysiąca protokołów komisji wyborczych. Braki dotyczą głównie wyborów do sejmików wojewódzkich oraz do rad powiatów gdzie do wczorajszego wieczora policzono głosy z ponad 55% powiatów. Jak zaznaczył wiceprzewodniczący PKW – sędzia Sylwester Marciniak – podanie oficjalnych wyników może opóźnić nawet pojedynczy protokół.

Specjalnie dla Radio RAMPA wybory samorządowe w kraju komentuje Sabina Klimek, korespondent z Polski, do niedawna szefowa nowojorskiego Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP, ekspert ds. relacji biznesowych między USA a Polską, wiceprezes Polish-American Chamber of Commerce North-East.  

Szczegółowe i aktualizowane na bieżąco dane dotyczące wyborów będą dostępne na stronie internetowej www.wybory2018.pkw.gov.pl

(IAR/RADIO RAMPA)

About The Author

Related posts