Dywizjon 303. Historia Prawdziwa – pokaz z udziałem aktorów w NY i NJ (galeria zdjęć)

Reklama - Advertisement

Dzięki firmie TeatrPolski.us w Nowym Jorku i New Jersey trwają pokazy filmu “Dywizjon 303. Historia Prawdziwa.” Film powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera, który był świadkiem pracy Dywizjonu 303 i osobiście poznał jego lotników. Jest to również film, który nie tylko przedstawia prawdziwą historię, ale robi to z użyciem prawdziwych elementów scenografii: nie wspominając legendarnego samolotu Hurricane, w filmie widzimy również elementy oryginalnego angielskiego pubu czy narzędzia wojskowe. 

21 października, w Nowym Jorku i New Jersey odbyły się pokazy filmu z udziałem aktorów: Anny Prus, która wcieliła się w rolę Jagody Kochan, Macieja Zakościelnego, który zagrał Jana Zumbacha, oraz Marcina Kwaśnego, który zagrał kapitana Johna Kent. Z widownią spotkali się również scenarzysta i producent filmu Jacek Samojłowicz oraz Angelika Jarosławska, ambasadorka filmu Dywizjon 303. 

Spotkanie autorskie z gośćmi poprowadziła Monika Adamski, redaktor naczelna Radio RAMPA. Już wkrótce relacja wideo, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here