Wybrano choinkę do Rockefeller Center

Rockefeller Center/Facebook
Reklama - Advertisement

W środę, ogłoszono, że kolejna choinka, która stanie przy Rockefeller Center w Nowym Jorku, będzie pochodzić z miejscowości VESTAL w stanie Nowy Jork.

Drzewo to świerk norweski, mający 80 stóp wysokości i 43 stopy szerokości. Waży 12 ton. Drzewo ma być ścięte 7 listopada. Do Nowego Jorku zostanie przywiezione 11 listopada, co jest wielkim widowiskiem. Dodatkowo, tego dnia, w godzinach od 10 rano do 1 pm, przy Rockefeller Center właśnie z tej okazji, zorganizowanych zostanie wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci. 

Następnie, drzewo zostanie udekorowane ponad 50-tysiącami światełek i ważącą 900 funtów gwiazdą Svarovskiego z trzema milionami kryształów.

Ceremonia uroczystego zaświecenia lampek na choince odbędzie się w tym roku w środę, 29 listopada, a show poprowadzi Kelly Clarkson.

Tradycja choinki przy Rockefeller Center sięga roku 1931. Jest to nieodłączny element inauguracji sezonu świątecznego w Nowym Jorku. Oficjalnie, sezon ten rozpoczyna Święty Mikołaj zamykający paradę, która ulicami Manhattanu przechodzi w Święto Dziękczynienia – tegoroczna 97. już parada, odbędzie się oczywiście w Thanksgiving, a jej gwiazdą będzie piosenkarka CHER, która ma poprzedzić w paradzie Świętego Mikołaja.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here