Wystawa “Kazimierz Górski – Trener Wszech Czasów” w NYC

Reklama - Advertisement

W czwartek, 13 października, w oddziale głównym Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Blvd. na Greenpoincie, miejsce miało otwarcie wystawy poświęconej Kazimierzowi Górskiemu, „trenerowi wszech czasów.” Wystawa powstała z okazji 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego, przypadającej w 2021 roku, i przyleciała do Nowego Jorku z inicjatywy Jerzego Karwowskiego, byłego prezesa Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich i założyciela klubu piłkarskiego Olympia Stamford. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została sponsorem wystawy w USA. 

Na uroczyste odsłonięcie wystawy pozbyli goście z Polski. Wśród nich, Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie – muzeum było głównym organizatorem wystawy; Krzysztof Górski, Dyrektor Biura Współpracy i Handlu Międzynarodowego w Centrali Poczty Polskiej; Dariusz Górski, syn trenera Górskiego oraz przedstawiciel Fundacji im. Kazimierza Górskiego.

Goście z Polski wręczyli pamiątkowe odznaczenia i podziękowania PSFCU oraz Panu Jerzemu Karwowskiemu, wieloletniemu przyjacielowi Trenera Górskiego. W materiale Radio RAMPA posłuchacie o wspomnieniach z pobytu Trenera Górskiego z drużyną jego “Orłów” w Nowym Jorku, gdzie m.in. wzięli udział w Paradzie Pułaskiego. 

Jak poinformowali Radio RAMPA przedstawiciele klubu Olympia Stamford, wystawę w Connecticut można oglądać do 1 listopada w Haller Post od godz 12.

Dariusz Górski, syn Kazimierz Górskiego.

 

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here