Zielona karta nie dla wszystkich

Advertisement - Reklama

W poniedziałek, Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, zatwierdził propozycję Prezydenta Donalda Trumpa co do możliwości odmówienia wydania zielonej karty, imigrantom, którzy korzystają z zapomóg typu food stamps, Medicaid, czy zasiłek do mieszkania.

Zgodnie z nowymi zasadami, urzędnicy imigracyjni mają prawo odmówić wydania zielonej karty legalnym imigrantom, którzy korzystają z pomocy społecznej. 

Pomimo, że to nie koniec, trwającej już kilka miesięcy legalnej wojny, to jednak już teraz, każdy aplikujący o zieloną kartę, będzie musiał udowodnić, że nie będzie “ciężarem” dla kraju. Urzędnik, może również odmówić zielonej karty, jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że dana osoba stanie się “ciężarem” dla kraju w przyszłości. 

Średnio, w Stanach Zjednoczonych rocznie o zieloną kartę aplikuje 554 tysiące osób, a z danych rządowych wynika, że 382 tysiące z nich podlegać będzie nowej weryfikacji. Ogólnie, imigranci stanowią niewielką ilość osób, które korzystają z zapomóg publicznych, jako że się na nie nie kwalifikują. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here