Złodziej rzeczy Lennona aresztowany w Niemczech

Złodziej rzeczy Lennona aresztowany w Niemczech
Photo Credit To Nicole Behrens Polizei Berlin

58-letni mężczyzna został aresztowany w Berlinie w poniedziałek, w związku z kradzieżą dzienniczka, okularów i innych personalnych dóbr należących do piosenkarza zespołu the Beatles, Johna Lennona. Policja podejrzewa, że w kradzież zamieszany był jeszcze jeden mężczyzna, były pracownik żony Lennona, Yoko Ono. Aresztowany mężczyzna nie został zidentyfikowany przez władze, a drugi podejrzany, nie poddany zostanie postępowaniu w Niemczech, jako, że jest obywatelem Turcji i nie może zostać poddany ekstradycji do Niemiec. 

Według danych policji, około 100 przedmiotów, a wśród nich dzienniczek Lennona, jego okulary, papierośnica i nagranie koncertu z 1956 roku, skardzionych miało zostać z domu Yoko Ono w Nowym Jorku w 2006 roku. 86 z tych przedmiotów zostało odzyskanych, po tym jak dom aukcyjny Auctionata, ogłosił bankructwo. W lipcu przekazano je policji. Aresztowany w poniedziałek mężczyzna poruszał się samochodem, w którym odnaleziono więcej rzeczy należących do Lennona.

Yoko Ono potwierdziła już, że rzeczy te należały do jej męża.

 

 

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts