Złota jedenastka Mistrzostw Europy bez Polaka

Advertisement

UEFA ogłosiło drużynę turnieju Euro 2016 – składa się ona z czterech zawodników z Portugalii, trzech z Niemiec i dwóch reprezentujących Francję i Walię. W złotej jedenastce, nie ma niestety piłkarzy polskich.

Kto więc dostał się do drużyny?

Bramkarz Portugalii, Rui Patricio, Joshua Kimmich, Toni Kroos i Jerome Boateng z Niemiec, Joe Allen i Aaron Ramsey z Walii, Antoine Griezma i Dimitri Payet z Francji oraz trzech pozostałych zawodników z drużyny Mistrza Europy, PEPE, Raphael Guerreiro i oczywiście, jedyny w tym wypadku napastnik drużyny, Cristiano Ronaldo.

Drużyna wybrana została przez panel 13 ekspertów UEFA, na czele z oficerem Ioanem Lupescu. Dwóch z ekspertów obecnych musiało być na każdym meczu, a ich sprawozdanie przyczyni się do technicznego raportu UEFA w sprawie Euro 2016. Raport ten udostepniony zostanie na stronie UEFA we wrześniu.

Co sądzicie o takiej decyzji UEFA? Kogo zabrakło w jedenastce?

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here