Zmarł Tomasz Eider, biznesman, Marszałek Parady Pułaskiego 2016 dzielnicy Greenpoint

Reklama - Advertisement

13 września, po nagłej chorobie, zmarł Tomasz Eider, znany polski biznesman, działacz polonijny, Marszałek Parady Pułaskiego 2016 dzielnicy Greenpoint. Miał 42 lata. 

“Sam o sobie mówił, że jest uparty. Rodzina… dzieci, dom , biznes. Tomasz Eider, biznesman, działacz polonijny, Marszałek Parady Pułaskiego dzielnicy Greenpoint, laureat nagrody “Wybitny Polak” w kategorii biznes. Wspaniały ojciec, drogi mąż, brat, ukochany syn, niezastąpiony przyjaciel! Odszedł pomagać ludziom z tamtej strony. Kochał ludzi… Zawsze służył pomocą… Chciał aby świat był lepszy. Siebie zawsze stawiał na końcu… Uparty, kochany człowiek. Przeżył 42 lata. O wiele za krótko…”, napisała w wiadomości do Radio RAMPA, żona Tomasza, Beata. Tomasz pozostawił trójkę dzieci, 4-letniego synka Stefana oraz 2-letnie bliźniaki, Blankę i Ksawerego. 

W wywiadze dla Super Expressu, po nominacji na Marszałka Parady Pułaskiego dzielnicy Greenpoint w 2016 roku, powiedział: “Rodzina jest dla mnie najważniejsza. Tak byłem wychowany i tak wychowam swoje dzieci. W tej chwili mój syn Stefan ma 2 i pół roku, a wraz z żoną oczekujemy bliźniaków, chłopca i dziewczynki, którzy pojawią się na świecie za 6 tygodni. Mogę zapewnić, że w przyszłości moje dzieci na pewno pójdą do polskiej szkoły na Greenpoincie.”

Tomasz Eider był założycielem T&B Bakery, firmy zajmującej się dystrybucją pieczywa, a od dwóch lat wraz z żoną prowadził restaurację French Epi na Greenpoincie. Pochodził z Jarosławia, a do USA na stałe przeprowadził się w 2001 roku. Był członkiem Pułaski Association of Business and Professional Man, a także został uhonorowany tytułem “Wybitny Polak” w kategorii biznes. 

Ostatnie pożegnanie Tomasza Eidera odbędzie się w poniedziałek, 17 września, o godz. 11 rano w Kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Dzień wcześniej, w niedzielę, ciało Tomasza Eidera zostanie wystawione w Artur’s Funeral Home na Greenpoincie. 

Radio RAMPA składa najszczersze kondolencje rodzinie Tomasza. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here