Zmarł Tomasz Eider, biznesman, Marszałek Parady Pułaskiego 2016 dzielnicy Greenpoint

Zmarł Tomasz Eider, biznesman, Marszałek Parady Pułaskiego 2016 dzielnicy Greenpoint
Photo Credit To Artur's Funeral Home

13 września, po nagłej chorobie, zmarł Tomasz Eider, znany polski biznesman, działacz polonijny, Marszałek Parady Pułaskiego 2016 dzielnicy Greenpoint. Miał 42 lata. 

“Sam o sobie mówił, że jest uparty. Rodzina… dzieci, dom , biznes. Tomasz Eider, biznesman, działacz polonijny, Marszałek Parady Pułaskiego dzielnicy Greenpoint, laureat nagrody “Wybitny Polak” w kategorii biznes. Wspaniały ojciec, drogi mąż, brat, ukochany syn, niezastąpiony przyjaciel! Odszedł pomagać ludziom z tamtej strony. Kochał ludzi… Zawsze służył pomocą… Chciał aby świat był lepszy. Siebie zawsze stawiał na końcu… Uparty, kochany człowiek. Przeżył 42 lata. O wiele za krótko…”, napisała w wiadomości do Radio RAMPA, żona Tomasza, Beata. Tomasz pozostawił trójkę dzieci, 4-letniego synka Stefana oraz 2-letnie bliźniaki, Blankę i Ksawerego. 

W wywiadze dla Super Expressu, po nominacji na Marszałka Parady Pułaskiego dzielnicy Greenpoint w 2016 roku, powiedział: “Rodzina jest dla mnie najważniejsza. Tak byłem wychowany i tak wychowam swoje dzieci. W tej chwili mój syn Stefan ma 2 i pół roku, a wraz z żoną oczekujemy bliźniaków, chłopca i dziewczynki, którzy pojawią się na świecie za 6 tygodni. Mogę zapewnić, że w przyszłości moje dzieci na pewno pójdą do polskiej szkoły na Greenpoincie.”

Tomasz Eider był założycielem T&B Bakery, firmy zajmującej się dystrybucją pieczywa, a od dwóch lat wraz z żoną prowadził restaurację French Epi na Greenpoincie. Pochodził z Jarosławia, a do USA na stałe przeprowadził się w 2001 roku. Był członkiem Pułaski Association of Business and Professional Man, a także został uhonorowany tytułem “Wybitny Polak” w kategorii biznes. 

Ostatnie pożegnanie Tomasza Eidera odbędzie się w poniedziałek, 17 września, o godz. 11 rano w Kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Dzień wcześniej, w niedzielę, ciało Tomasza Eidera zostanie wystawione w Artur’s Funeral Home na Greenpoincie. 

Radio RAMPA składa najszczersze kondolencje rodzinie Tomasza. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts