Zmarły kolejne ofiary strzelaniny w El Paso

Advertisement

Zmarły dwie kolejne ofiary sobotniej strzelaniny w El Paso w amerykańskim stanie Teksas. Tym samym liczba ofiar ataku na centrum handlowe wzrosła do 22. Wczoraj doszło do strzelaniny w Dayton, w Ohio – tam zginęło 9 osób. Liczba rannych w obu atakach przekracza 50.

Jako reakcje na strzelaniny, Prezydent Donald Trump zaapelował do Republikanów i Demokratów o zaostrzenie przepisów o kontroli broni palnej i reformę imigracyjną. Prezydent wezwał również Amerykanów do jednoznacznego potępienia rasizmu i fanatyzmu. Apelował też o walkę z “kulturą przemocy”. “To był atak na tamtejszą społeczność, atak na nasz naród i zbrodnia przeciwko całej ludzkości” – mówił Donald Trump w Białym Domu, po tragicznych w skutkach strzelaninach w Texasie i Ohio. “Nasz naród jednym głosem powinien potępić rasizm, fanatyzm i białą supremację. Te “złowieszcze” ideologie muszą być unicestwione. W Ameryce nie ma miejsca na nienawiść. Nienawiść wypacza umysł, niszczy serce i pożera duszę”

Donald Trump oświadczył też, że sprawcy masakr powinni być bardzo szybko sądzeni i karani. 
Amerykański prezydent powiedział, że w Ameryce powinna być zwalczana “kultura przemocy”, także ta promowana w grach video. 

(IAR)

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here