Brawo drużyna! Polska w ćwierćfinale Euro 2016!!!

Po zaciętym meczu 1/8 finałów Euro 2016, Polska wygrywa w karnych ze Szwajcarią. Serca polskich kibiców zabiły mocno, kiedy w 39. minucie meczu, Kuba Błaszczykowski strzelił gola na 1:0.

Wiele akcji Szwajcarów nie udało się zakończyć bramką, dzięki niesamowitej obronie Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz uratował naszą reprezentację przed utratą więcej niż jednego gola. W drugiej połowie, niestety Szwajcaria wyrównała wynik na 1:1 – gol Xerdana Shaqiriego, z przewrotki. w 82. minucie, już zaliczany jest do najlepszych goli tego turnieju.  W dogrywce, obie drużyny zaliczyły wiele niewykorzystanych akcji, przez co o losie awansu zadecydowały rzuty karne.

Lewandowski strzelił pierwszego karnego dla Polski, drugiego Milik, trzeciego Glik, czwartego Błaszczykowski, piątego  Krychowiak.  Sprawę dla Szwajcarii przegrał drugi karny, którego pięknie obronił Fabiański.

Tym samym Polska przechodzi do ćwierćfinału.