10 mil z Jezusem – Droga Krzyżowa z Linden do Newark

Reklama - Advertisement
W niedzielę, 17 marca odbyła się  IV edycja dorocznej drogi krzyżowej pod nazwą „10 mil z Jezusem”. Pielgrzymka wyruszyła z Archidiecezjalnego Sanktuarium Św. Jana Pawła II przy
parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden, a zakończyła się w Bazylice Katedralnej Najświętszego Serca Jezusowego w Newarku uroczystą mszą Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Kardynała Josepha Tobina.
 
W drodze krzyżowej wzięło udział około 1.300 uczestników. O samej inicjatywie “10 mil z Jezusem” opowiedział proboszcz parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden ks. Ireneusz Pierzchała. W pielgrzymce szły dwie zorganizowane grupy, angielska i polska.
Duchowe przewodnictwo wraz z rozważaniami stacji drogi krzyżowej w grupie polskiej objął ks. Bogusław Jaworowski – misjonarz Św. Rodziny, który podkreślił, że iść z Jezusem, to przede wszystkim zrozumieć sens swojego życia.
 
Oprawę muzyczną przygotowała Beata Kumor.
 
W trakcie tych 10 mil był też przystanek na posiłek i odpoczynek. Siostra Ewa Biniek ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii zagranicznej przygotowała drożdżówki dla pielgrzymów. Na pielgrzymce było też wielu młodych wolontariuszy, którzy swoją pracą służyli innym. Grupa Harcerek i Harcerzy podjęła się trudu dźwigania krzyża, a Ewa – jedna ze współorganizatorek podkreśliła, że to ludzie są organizatorami tych 10 mil z Jezusem.
 

 
 
 
 
Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here