504 metry dla polskiego hospicjum wybiegali uczniowie z Garfield

Reklama - Advertisement

16 marca przy Polskiej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w Garfield, NJ został zorganizowany bieg charytatywny, będący częścią ogólnopolskiej akcji 504 km.  Bieg odbył się na dystansie 504 metry, a środki zebrane podczas biegu zostaną przekazane na rzecz hospicjum dla dzieci “Dom Aniołków” w miejscowości Skowierzyn, na terenie gminy Zaleszany, w województwie podkarpackim, w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania relacji audio  tego wydarzenia:

Agnieszka Pogorzelska – dyrektor Polskiej Szkoły im. Kazimierza Pułaskiego w Garfield powiedziała, że uczy uczniów, że bawiąc się można pomagać innym.

Barbara Pieczuro – pediatra i inicjatorka Biegu 504 m w Garfield opowiedziała, o tej szczytnej inicjatywie.

Richard Rigoglioso – Burmistrz Miasta Garfield również brał udział w tym biegu, gdyż uważa, że trzeba wspierać takie akcje tutejszej społeczności.

Paweł Myśliwiec – zaproszony na bieg maratończyk, opowiedział dzieciom o bieganiu, o tym, jak dbać o zdrowie i sportową sylwetkę, pokazał medale, które przywiózł ostatnio z Tokio i przekonywał dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Polsko – Słowiańską Federalną Unię Kredytową reprezentowały panie manager dwóch oddziałów z Garfield oraz z Wallington: Rita Kotyński oraz Marlena Michałowska. Rita Kotyński – manager oddziału PSFCU w Garfield podkreśliła, że zawsze starają się pomagać polskiej szkole w Garfield.

Sebastian Tyburski – policjant z Garfield nie tylko przebiegł wraz z synem bieg 504 metry, ale też zaangażował swoich kolegów z pracy, aby zapewnili bezpieczeństwo na drogach podczas tego wydarzenia.


 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here