14 ulica zamknięta dla samochodów od czwartku

Advertisement

Od czwartku, 3 października, obowiązywać będzie zakaz poruszania się samochodem wzdłuż większości 14 ulicy na manhattanie. Jest to początek komunikacyjnego eksperymentu, zaplanowanego na 18 miesięcy, który ma na celu przyspieszenie poruszania się przez wyspę.

Na długości 1.1 mili, od 3 Alei do 9 Alei, 14 ulica zarezerwowana będzie dla autobusów, ciężarówek, samochodów uprzywilejowanych, rowerów i pieszych. Samochody lokalnych, będą mogły wjechać na 14 ulicę, tylko po to aby kogoś odebrać lub wysadzić, czy wjechać do garażu.

To duże udogodnienie dla 27 tysięcy ludzi, którzy codziennie jeżdżą autobusem M14 – pokonanie tych sześciu przecznic, w godzinach szczytu, zajmowało do tej pory ponad 10 minut.

Restrykcje będą obowiązywały 7 dni w tygodniu, od 6 rano do 10 wieczorem.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here