19-latek usłyszał zarzuty w sprawie sylwestrowego ataku na NYPD

Zatrzymany – 19-letni Trevor Bickford – w poniedziałek usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa oficera policji i również dwa zarzuty napaści. Do zajścia doszło w sylwestrowy wieczór, tuż przed obchodami przywitania Nowego Roku na Times Square. 

Policja podaje, że podejrzany, niesprowokowany, około godziny 22:00 zaatakował maczetą dwóch funkcjonariuszy policji nowojorskiej w strefie kontroli bezpieczeństwa podczas uroczystości sylwestrowych na Times Square, na West 52nd Street i 8th Avenue, gdzie funkcjonariusze sprawdzali torby pod kątem broni lub podejrzanych przedmiotów. Sprawca ataku spowodował skaleczenia dwóch policjantów oraz próbował zranić trzeciego oficera. Trevor Bickford został następnie postrzelony i raniony w ramię przez policję. Aktualne pozostaje w policyjnym areszcie w szpitalu Bellevue Hospital.

Młody mężczyzna pochodził z Maine, a jak podaje CNN, do Nowego Jorku przyjechał w czwartek. CNN podaje, powołując się na źródła z organów ścigania, że w plecaku, który do niego należał, znaleziono pamiętnik. W pamiętniku tym, Bickford pisał o swojej chęci przyłączenia się do Talibów. Ostatni wpis pochodził z 31 grudnia, i zaczynał się od słów “To pewnie mój ostatni wpis….’ W pamiętniku, na końcu, miał znajdować się testament i ostatnia wola podejrzanego.

Jak dalej podaje CNN, młody mężczyzna znany był władzom – w grudniu, został umieszczony przez FBI na “terrorist watch list”, po tym jak członkowie jego rodziny, zaalarmowali policję, zaniepokojeni jego radykalnym zachowaniem związanym z chęcią udania się do Afganistanu, aby przyłączyć się do Talibów. Z Maine do Nowego Jorku przyjechał AMTRAK’iem, w związku z tym, nie został namierzony przez władze. 


Zdjęcie: NYPD/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here