35. piesza pielgrzymka przybyła do Amerykańskiej Częstochowy

Advertisement

W dniu 7 sierpnia 35 piesza pielgrzymka dotarła do Amerykańskiej Częstochowy. 

Jak podał ks. dyrektor Grzegorz Podsiadło – w tym roku na amerykańską Jasną Górę przybyło 1259 oficjalnie zarejestrowanych pielgrzymów, w tym 120 wolontariuszy. Pielgrzymka była podzielona na 3 grupy,  prowadzone przez Księdzy Salwatorianów, Ojców Paulinów i Ojców Franciszkanów. Pielgrzymi wyruszyli z Gread Meadows i w ciągu 4 dni pokonali 57.5 mil. 

Na wejściu na Jasną Górę pielgrzymów witały tłumy ludzi – rodziny pielgrzymkowiczów, niedzielni uczestnicy mszy św. i ci, którzy z różnych względów nie mogli wziąć udział w pielgrzymce, a chcieli w jakiś sposób dołaczyć do pielgrzymów.

Uroczysta Msza Św., której przewodniczył Ojciec Tadeusz Lizińczyk – prowincjał Zakonu Paulinów w USA – rozpoczeła się zaraz po przybyciu pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, gdyż w tym roku zabrakło pielgrzymów z Trenton i Filadelfii, więc nie czekano aż dotrą inne grupy. 

Ojciec Tadeusz Lizińczyk na zakończenie mszy św. podkreślił: “Skarbem pielgrzymowania jest Wspólnota”.

Relacja audio z rozmowy z Ojcem Tadeuszem Lizińczykiem, wolontariuszami oraz pielgrzymami już wkrótce.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here