500 USD za zjedzenie 57 pierogów – National Pierogi Day w Pierożku na Greenpoincie!

Reklama - Advertisement

Restauracja Pierożek, która mieści się przy 592 Manhattan Ave. na Greenpoincie, zorganizowała drugi już konkurs jedzenia pierogów – okazją był obchodzony 8 października w USA – National Pierogi Day!

Pierożek, od powstania restauracji w 2019 roku, rozsławia smaki polskiej kuchni w Nowym Jorku. Druga edycja konkursu, miejsce miała tydzień temu, a zwycięzca, który tym razem zjadł 57 pierogów w pięć minut, otrzymał od restauracji $500 nagrody. Nagroda pieniężna przewidziana została również za drugie miejsce. W roku 2021, w pierwszej edycji konkursu, zwycięzca w czasie pięć minut, zjadł aż 88 pierogów!

To pełna lista zwycięzców w roku 2022:

1st – 57 pierogi – Wayne M.
2nd – 37 pierogi – Elan A.
3rd – 30 pierogi – Graham P.
4th – 19 pierogi – Sam D.
5th – 16 pierogi – Danil K.
6th – 15 pierogi – Jorge D.
7th – 13 pierogi – Jack F.
8th – 12 pierogi – Josephine W.
9th – 10 pierogi – Galen S.
10th – 7 pierogi – James M.
 

Pierożek jest codzienną miejscówką wielu Amerykanów, którzy zakochani są nie tylko w polskich pierogach, ale innych specjałach serwowanych w tej trendy restauracji. 

Zdjęcia: Pierożek

Od lewej: właściciele Pierożka, Aleksandra i Radosław.

Pierożek na Greenpoincie – jedyna prawdziwa pierogarnia w NYC

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here