74% wszystkich uczniów w NYC wróci do szkół od września

Reklama - Advertisement

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo ogłosił w piątek, że szkoły w stanie Nowy Jork będą mogły wznowić zajęcia tradycyjne od września – pod kilkoma warunkami, m.in. wskaźnik infekcji nie może przekraczać 5%, obowiązywać będą zakrycia twarzy. 

W poniedziałek, burmistrz miasta Bill de Blasio powiedział, że 74% wszystkich uczniów szkół publicznych w Nowym Jorku – czyli ponad 700 tysięcy uczniów – powróci na tradycyjne zajęcia od września.

Burmistrz zapowiedział, że nadchodzący rok szkolny będzie inny niż wszystkie. Jak dodał, w pewnym momencie nadchodzącego roku szkolnego, dostępna będzie już szczepionka przeciwko koronawirusowi,  a w związku z tym, zostanie ona podana dziciom i rodzinom, a wtedy być może, szkoła powróci do formy sprzed pandemii.

Burmistrz powiedział, że trwają prace nad przygotowaniem szkół do zajęć – w wielu budynkach instalowane są specjalne filtry powietrza, trwają też prace nad zwiększeniem liczby pielęgniarek. Jak zapewnił burmistrz, jeżeli jakieś pomieszczenie nie będzie odpowiednio gotowe, nie będzie używane.

Do pracy powróci około 85% nauczycieli. Rodziny powinny zacząć otrzmywać plany zajęć dla swoich dzieci już w przyszłym tygodniu. 

Wciąż, do 21 sierpnia, szkoły publiczne w stanie muszą przekazać pełny plan co do zajęć oferowanych zdalnie, śledzenia zarażeń i testów na obecność COVID u nauczycieli i uczniów. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here