76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w NY – relacja wideo

Reklama - Advertisement

W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa oddaje cześć pamięć bohaterów i ofiar powstańczego zrywu poprzez uroczyste wciągnięcie na maszt biało-czerwonej flagi z tzw. kotwicą, symbolem Polski Walczącej. Uroczystość przed oddziałem PSFCU McGuinness odbyła się dokładnie w rocznicę Godziny “W,” 1 sierpnia, godz. 11:00. Flaga będzie powiewała przez 63 dni a więc tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie. 

Na wydarzeniu nie zabrakło gości honorowych. Głównym z nich, uczestniczka Powstania, Danuta Szlajmer “Siódemka” – batalion “Kiliński” – 9. kompania – która opowiedziała o swoich wspomnieniach z tych czasów. To ona również dokonała uroczystego wciągnięcia flagi z symbolem Kotwicy na Maszt przed oddziałem PSFCU; gościem głównym była również Rita Cosby, amerykańska dziennikarka, córka Powstańca Warszawskiego Ryszarda Kossobudzkiego, która przypomniała historię swojego ojca.

Obecny był również Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, weterani, harcerze, uczniowie Polskiej Szkoły przy parafii św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie, motocykliści oraz przedstawiciele środowisk polonijnych z metropolii nowojorskiej. 

Na koniec uroczystości, zgromadzeni ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, formując znak Kotwicy – symbolu Polski walczącej.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here