Nowy Jork po burzy Isaias

Reklama - Advertisement

Burza tropikalna Isaias przeszła przez metropolię nowojorską – szybko ale gwałtownie – dokonując wielu zniszczeń. Około 9 p.m. w mieście Nowy Jork zarejestrowano 13 tysięcy podań o pomoc w usunięciu połamanych drzew.  Jedna osoba zginęła. 

Jak podaje policja, drzewo spadło na samochód przy 143rd Street i 84th Drive, w dzielnicy Briarwood na Queensie. W wyniku wypadku zginął 60-letni Mario Siles.

Wiele samochodów zostało zniszczonych w różnych częściach miasta.

W dzielnicy Wiliamsburg na Brooklynie zawalił się budynek – nie był zamieszkany, a sąsiedzi mówili, że był od dawna opuszczony. Nikt nie został ranny. 

Wiele drzew połamanych zostało w różnych częściach miasta. Na Upper West Side spadający kawałek drzewa ranił kelnerkę. Na Greenpoincie, połamane drzewa zauważyć można było w parku McCarren czy przy Huron i Franklin Street – nikt nie został ranny. 

Con Edison podał, że burza utrudniła dostawy prądu dla około 200 tysięcy osób w mieście. 

Isaias sparaliżował działanie systemu komunikacji publicznej – zawieszone zostały rejsy stateczków pasażerskich, wstrzymano kursy metra nad ziemią, zmianie uległa praca Metro-North, the Long Island Rail Road i NJ Transit.

Duże zniszczenia odnotowane zostały również w stanie New Jersey, gdzie w miejscowości Cape May potwierdzono tornado. Po południu, 30% mieszkańców stanu było bez prądu – głównie w południowej i centralnej jego części.

Zobaczcie co zarejestrowały kamery Radio RAMPA we wtorek po południu w dzielnicach Greenpoint i Williamsburg.

________________________
REKLAMA:
Block O’Toole & Murphy, LLP Wierzbicki – Wypadki | 646-863-5538 | www.blockotoole.com

Wybierz kancelarię z najlepszymi wynikami.

Wypadki

  • W Pracy
  • Na Budowie
  • Samochodowe
  • Na Posesji
  • Workers’ Compensation

Porozmawiaj bezpośrednio z polskim adwokatem za darmo

Pawel Wierzbicki – 646-863-5538

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here