Nowy Jork wprowadza punkty kontrolne na granicach miasta

Reklama - Advertisement

Nowy Jork uruchamia punkty kontrolne przy wjeździe do miasta – zostaną one ustanowione na mostach i w tunelach, a wyrywkowo, każdy będzie mógł zostać zatrzymany bez względu na to czy przybywa do miasta samochodem, autobusem czy pociągiem.

Chodzi o wyegzekwowanie zasad obowiązkowej kwarantanny, dla osób, które przybywają z jednego ze stanów, gdzie zarażenia koronawirusem są wysokie. Oznacza to, że szeryfi miasta Nowy Jork będą zatrzymywać samochody przy np. Lincoln Tunnel czy George Washington Bridge, a pracownicy zajmujący się śledzeniem nowych przypadków zakażeń koronawirusem, będą witać przybywających do Port Authority Bus Terminal i Penn Station. Osoby przybywające ze stanów uznanych przez metropolię za ogniska koronawirusa, będą musiały wypełnić specjalną formę i poddać się obowiązkowej, 14-dniowej, kwarantannie. Jeżeli ktoś odmówi, może być ukarany mandatem i obowiązkowo będzie musiał poddać się kwarantannie. 

Jak podają władze, kolejność zatrzymań będzie wyznaczana przez specjalne radary zamonotowane w wozach policyjnych. Radary te czytać będą tablice rejestracyjne wjeżdzających samochodów. Zatrzymania mogą następować np. co sześć czy osiem samochodów. Zatrzymywane będą również samochody z tablicami rejestracyjnymi z Nowego Jorku czy New Jersey, ponieważ służby sprawdzać będą czy mieszkańcy nie wracają do domów, np. z pobytu na wakacjach w jednym ze stanów objętych kwarantanną.

Punkty kontrolne zaczną funkcjonować od 6:30 p.m. w środę przy Goethals Bridge, Bayonne Bridge i Outerbridge Crossing od strony Staten Island, oraz przy Holland Tunnel i Lincoln Tunnel. W czwartek uruchomiony zostanie punkt kontrolny na Penn Station, a później również na Port Authority. 

Jak podały władze miasta, również hotele, firmy transportowe czy linie lotnicze muszą wymagać od swoich pasażerów wypełnienia formy, w której podróżujący podać musi swoje dane. Jeżeli dana osoba złamie nakaz kwarantanny, będzie musiała się liczyć z karą nawet do kilku tysięcy dolarów. 

Lista stanów, z których przybywający muszą poddać się kwarantannie:

Kwarantanna po przybyciu do Nowego Jorku już z ponad połowy amerykańskich stanów

Informacje na temat formy, którą wypełnić należy przy wjeździe do stanu Nowy Jork:

Nowe restrykcje dla podróżujących do Nowego Jorku

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here