84 Wielki Bal Fundacji Kościuszkowskiej

Reklama:

84. Bal i uroczysta kolacja Fundacji Kościuszkowskiej miejsce miały w hotelu Plaza na Manhattanie w sobotę, 27 kwietnia. Bal należy do najbardziej prestiżowych wydarzeń, w których udział bierze Polonia z metropolii nowojorskiej. Jest to coroczna inicjatywa służąca zebraniu funduszy na cele Fundacji, okazja do podsumowań, a także moment wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla Polski i Polonii amerykańskiej.

W tym roku Fundacja wyróżniła byłego senatora oraz Sekretarza Obrony Narodowej USA, Chucka Hagel, który ma polskie korzenie, a także śpiewaka operowego Tomasza Koniecznego, który zaledwie po trzech tygodniach występów w Metropolitan Opera, zyskał uznanie najbardziej wymagających nowojorskich krytyków. 

Wśród gości balu, ambasador Polski w USA Piotr Wilczek, Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski, członkowie rady dyrektorów i zarządu Fundacji Kościuszkowskiej, wymienieni powyżej laureaci, a także wspierający fundację w jej działaniach i z nią współpracujący, m.in. przedstawiciele Rady Dyrektorów i Zarządu Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.

Bal w tym roku służył również podkreśleniu setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między USA a Polską.  

Zobaczcie relację wideo.

About The Author

Related posts