Adam Kownacki w Radio RAMPA – “Mój przeciwnik jest gorszą wersją mnie”

Advertisement - Reklama

30 lipca w Nowym Jorku na ring powraca Adam Kownacki (20-2, 15 KOs). Przeciwnikiem Adama będzie Ali Eden Demirezen (16-1, 12 KOs), a walka jest dla “Babyface” wielką szansą na powrót do czołówki bokserskiej wagi ciężkiej. 

Obecnie na 18. miejscu w rankingu BoxRec, Adam Kownacki wraca po serii dwóch przegranych z Robertem Heleniusem. W rewanżowej walce, Adam doznał bolesnego urazu i jak powiedział w wywiadzie, przez sześć miesięcy wyłączony był z treningów.

W wywiadzie opowiada o przygotowaniach jakie prowadził, zmianach jakie wprowadził, oraz czy i jaki wpływ na jego treningi miała przeprowadzka na Florydę. Obecnie tata dwójki dzieci, Adam przyznał również, że świadomy jest znaczenia tej walki – do Polski wyjechała jego najbliższa rodzina, aby sportowiec mógł skupić się tylko na treningach. W wywiadzie dowiecie się też jaką rolę w przygotowaniach do walki, odegrali ludzie ze sztabu Joanny Jędrzejczyk. 

Adam ocenia również swojego przeciwnika, mówiąc o jego zaletach i wadach. 

Amerykanin polskiego pochodzenia odnosi się również do doświadczeń związanych z ostatnimi walkami i powiedzenia “Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.”

Walka Adama odbędzie się w sobotę w Barclays Center na Brooklynie, jako druga główna walka wieczoru obok pojedynku Danny Garcia vs. Jose Benavidez Jr. Walkę obejrzeć będzie można na ShowTime.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here