Wystawa “Nowy początek. Modernizm w II RP” w Muzeum Narodowym w Krakowie

Advertisement - Reklama

Obrazy, meble, przedmioty codziennego użytku i techniczne wynalazki – ponad pół tysiąca obiektów trafiło na nową wystawę w Muzeum Narodowym w Krakowie. Efekty twórczego doświadczania nowoczesności będzie można zobaczyć na wystawie “Nowy początek. Modernizm w II RP” w Gmachu Głównym Muzeum Narodowym w Krakowie.
Wystawę zwiedzał dziś między innymi wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowegoPiotr Gliński:

“To jest fascynująca wystawa, wystawa, która pokazuje szeroki nurt kulturowy, nie tylko sama sztuka, ale też przedmioty użytkowe. Zobaczymy tutaj rozwiązania wymyślane przez tych wybitnych architektów czy designerów czy malarzy przed wojną artystów, które po wojnie także były stosowane – kształt chociażby leżaka odpoczynkowego, który wymyślił Lachert – to są wszystko rzeczy, które pamietamy”.

“Nowy początek. Modernizm w II RP” to druga wystawa z serii “4 razy nowoczesność”, w której Muzeum przedstawia różne interpretacje nowoczesności w sztuce i kulturze Polski XX i XXI wieku. Cyklowi patronuje Polskie Radio.

Wystawę publiczność będzie mogła zwiedzać od piątku, 29 lipca.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Muzeum Narodowe w Krakowie

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here