Pieluchy zwolnione z podatku w stanie Nowy Jork

Advertisement - Reklama

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul ogłosiła w dniu 25 lipca, że zwalnia pieluchy z podatku od sprzedaży.

 „Wiem, że wielu rodziców niepokoi wzrost cen i wiązanie końca z końcem” – napisała na Twitterze Hochul. „Aby przynieść im odciążenie, podpisałam przepisy zakazujące wszystkich lokalnych podatków na pieluchy, po to aby rodziny miały jeszcze jeden sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w czasie, gdy liczy się każdy cent”. Hochul zwróciła uwagę na przepisy, które zakazują podatku od sprzedaży pieluch dla dorosłych i dzieci, w tym pieluch jednorazowych. Pieluchy są często bardzo dużym, jeśli nie największym wydatkiem dla rodziców opiekujących się niemowlętami i osób opiekujących się seniorami, powiedziała Hochul.

Nowy Jork zniósł stanowy 4-procentowy podatek od sprzedaży pieluch, ale niektóre powiaty i lokalne jurysdykcje pobierały podatek od sprzedaży pieluch. Dzięki ustawom podpisanym przez Hochul ​​pieluchy dla dorosłych i dzieci nie będą podlegać temu podatkowi, kiedy prawo wejdzie w życie od nadchodzącego roku. 

Zauważając, że około 2 miliony kobiet opuściło miejsca pracy od początku pandemii COVID-19, Hochul ogłosiła również, że stan Nowy Jork przekazał 70 milionów dolarów federalnych dotacji dla jednostek świadczących opiekę nad dziećmi.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here