Reklama - Advertisement

Administracja Prezydenta Joe Bidena zwraca się do amerykańskiego kongresu o przeznaczenie sumy ponad 1.6 miliarda dolarów na kontrolę funduszy pandemicznych programów pomocowych.

W czwartek, administracja zwróciła się z prośbą o przeznaczenie większej ilości pieniędzy i więcej czasu na wnoszenie spraw do sądu, wprowadzenie nowych metod zapobiegania kradzieży tożsamości i pomoc osobom, których tożsamość została skradziona.

Przedstawiciele amerykańskiej administracji mają nadzieję, że uda się uzyskać w tej sprawie ponadpartyjne porozumienie – administracja uważa, że dzięki zainwestowanym pieniądzom, będzie można odzyskać miliardy. Jako przykład podano już odzyskane pieniądze – U.S. Secret Service w roku 2022 odzyskało $286 milionów dolarów, wydanych w fałszywie uzyskanych pożyczkach od SBA. 

Komisja powołana przez kongres, wykryła, że finansowe firmy technologiczne w niewłaściwy sposób monitorowały aplikacje składane choćby w Paycheck Protection Program. Fałszywe aplikacje o ubezpieczenie dla bezrobotnych zalały system, który miał problem z identyfikacją właśnie tych fałszywych. To opóźniało wiele wniosków składanych poprawnie. Departament Pracy oszacował, że same niewłaściwe wypłaty z tytułu oszustw dla bezrobotnych wyniosły 164 miliardy dolarów – większość z nich trafiła do oszustów, którzy kradli tożsamość. 

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here