Archidiecezja w Newarku opublikowała listę księży oskarżonych o molestowanie

Reklama - Advertisement

Archidiecezja w Newarku opublikowała w środę listę ponad 60 nazwisk księży, którzy oskarżeni zostali o molestowanie seksualne dzieci od roku 1940. 

Pełny raport opublikował Kardynał Joseph Tobin i znajdziecie go tutaj: LINK

Jak oświadczył Kardynał, “wiadomości o księżach molestujących seksualnie nieletnich, wywołały szok, złość, wstyd i głęboki żal w środowisku katolickim w ubiegłym roku. Usiłująć zrobić to co jest właściwe i sprawiedliwe, publikujemy imiona członków kleru, którzy zostali wiarygodnie oskarżeni o molestowanie seksualne nieletnich w Archidiecezji Newark. Lista ta jest wynikiem obszernego badania archiwów archidiecezji od roku 1940. Jest naszą najszczerszą nadzieją, że ta publikacja pomoże w uzdrowieniu tych, których życie zostało tak bardzo naruszone. Modlimy się, że może to być również pierwszy krok do tego aby przywrócić udało się zaufanie w liderów Kościoła Katolickiego.”

Wszyscy księża na liście określeni są jako wymazani z rejestru kleru lub już nie żyją. Połowa z nich miała być sprawcą więcej niż jednego przestępstwa. 

Na liście znajduje się m.in. Theodore McCarrick, były arcybiskup Newarku, który w latach 2000-2006 pełnił fukcję arcybiskupa Waszyngtonu (D.C.). Został usunięty z posługi w czerwcu 2018 roku.

Inne diecezje z New Jersey – Camden, Metuchen, Paterson i Trenton – mają wkrótce opublikować swoje raporty.

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here