Pod koniec stycznia do Stanów Zjednoczonych udaje się wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk – dowiedziało się Polskie Radio. Podczas wizyty w Waszyngtonie i Nowym Jorku zastępca szefa polskiej dyplomacji poruszy sprawę odszkodowań wojennych od Niemiec.

Pierwszym punktem wizyty Arkadiusza Mularczyka w Stanach Zjednoczonych będzie Waszyngton. Następnie wiceminister spraw zagranicznych uda się do Nowego Jorku do siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych.

MSZ nie podał jeszcze programu wizyty i ewentualnych rozmówców ze strony amerykańskiego rządu. Według informacji Polskiego Radia, podczas spotkań w ONZ Arkadiusz Mularczyk poruszy kwestię reparacji.

W ubiegły piątek ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski spotkał się z przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego ONZ Csabą Korosim i przekazał mu pismo z prośbą o przyjrzenie się sprawie odszkodowań wojennych od Niemiec, o które stara się Polska. Kopię listu otrzymał też sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Arkadiusz Mularczyk/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here