Biały Dom – wkrótce kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy

flag in front of blue sky

Biały Dom może jeszcze w tym tygodniu ogłosić kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Poinformował o tym w wywiadzie dla CNN rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa, John Kirby. O pomocy militarnej dla Kijowa prezydent Joe Biden rozmawiał we wtorek z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

John Kirby powiedział, że Stany Zjednoczone nadal będą wspierać Ukrainę, a kolejny pakiet uzbrojenia może zostać ogłoszony nawet pod koniec tego tygodnia. Rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa Białego Domu nie odpowiedział na pytanie, czy w kolejnym pakiecie pomocy znajdą się czołgi.

“Będziemy dostosowywać kolejne pakiety do potrzeb Ukrainy. Jeśli okaże się, że my nie możemy czegoś dostarczyć, to skonsultujemy się z sojusznikami, czy oni mogą to zrobić” – mówił John Kirby.

Kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych opuszczał Salę Wschodnią Białego Domu po spotkaniu z koszykarzami drużyny Golden States Warriors, korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał go, czy rozważy przekazanie Ukrainie czołgów Abrams. Prezydent USA nie odpowiedział jednak na to pytanie.

Biały Dom poinformował tymczasem, że prezydent USA rozmawiał telefonicznie z Olafem Scholzem na temat dalszego wspierania Ukrainy. Wcześniej kanclerz Niemiec powiedział, że prowadzi rozmowy z sojusznikami na temat ewentualnego przekazania czołgów dla Kijowa.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here