Awaria lotnicza w USA

Reklama - Advertisement

Federalna Administracja Lotnicza o godz. 9 rano czasu waszyngtońskiego, zniosła zakaz startów z amerykańskich lotnisk. Przyczyną awarii, która doprowadziła do uziemienia tysięcy samolotów, była usterka systemu zapewniającego pilotom powiadomienia, których potrzebują przed lotem.

Wszystkie starty samolotów w USA były wstrzymane przez ponad godzinę. Zezwolono jedynie na lądowania maszyn znajdujących się już w powietrzu. Na środę w USA zaplanowano łącznie około 21 tysięcy startów krajowych 1,8 tysięcy międzynarodowych.

Zgodnie z danymi Flight Aware, w USA wciąż opóźnionych jest około 7,5 tysiąca lotów.

O awarii powiadomiono prezydenta Joe Bidena. Przed odlotem helikopterem Marine One z Białego Domu Joe Biden poinformował, że jest w kontakcie z szefem Departamentu Transportu Pete Buttigieg. Zapytany czy mogło dojść do cyberataku, Biden odpowiedział: “Nie wiemy, znajdziemy odpowiedź”. Wcześniej rzeczniczka Białego Domu Karinę Jean-Pierre poinformowała, że na razie nie ma dowodów na cyberatak, ale prezydent polecił Departamentowi Transportu przeprowadzenie pełnego dochodzenia.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie:/Flightradar24/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here