Reklama - Advertisement

Ukraińscy żołnierze dostaną przeszkolenie w obsłudze systemów obrony powietrznej Patriot w Stanach Zjednoczonych. Informacje w tej sprawie, podawane wcześniej przez amerykańskie media, potwierdził Departament Obrony USA.

Pentagon planuje sprowadzić ukraińskich żołnierzy do Stanów Zjednoczonych już w przyszłym tygodniu. Rzecznik prasowy Departamentu Obrony generał Pat Ryder poinformował, że szkolenie zostanie przeprowadzone w bazie Fort Sill w Oklahomie. Wojsko amerykańskie przygotuje od 90. do 100. ukraińskich żołnierzy do obsługi, utrzymania i konserwacji systemu obronnego PATRIOT, podczas szkolenia, które ma potrwać kilka miesięcy, powiedział Ryder. Rzecznik Pentagonu wyraził przekonanie, że uzbrojenie w systemy PATRIOT przyczyni się do zwiększenia możliwości obrony powietrznej Ukrainy. Szkolenie w obsłudze PATRIOTÓW trwa zazwyczaj do roku, Ryder powiedział jednak, że Pentagon analizuje, jak może przyspieszyć harmonogram dla sił ukraińskich.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here