Bankiet 85. Parady Pułaskiego w sercu Manhattanu

Reklama - Advertisement

17 września w Hotelu Marriott Marquis na Manhattanie odbył się uroczysty Bankiet 85. Parady Pułaskiego. W to szczególne i bardzo prestiżowe miejsce, zlokalizowane tuż przy Times Square, a więc samym sercu Manhattanu Bankiet powrócił po 2 latach nieobecności związanej z pandemią i pandemicznymi restrykcjami. 

Jak podaje Jadwiga Kopala, odpowiedzialna z ramienia Komitetu Parady Pułaskiego za organizację Bankietu w tegorocznym Bankiecie wzięło udział 505 gości.

Na część oficjalną przybył sam Burmistrz Miasta Nowy Jork Eric Adams. W swoim przemówieniu nazwał Nowy Jork “Warszawą Ameryki”, a więc stolicą polskiej społeczności w USA. Podkreśłał również zasługi generała Pułaskiego i całej Polonii w rozwój USA.

Wśród gości honorowych pojawili się również Ambasador RP w USA Marek Magierowski, przedstawicie Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku  – Konsul Generalny Adrian Kubicki i Wicekonsul Stanisław Starnawski oraz polityk polskiego pochodzenia Curtis Sliwa. 

Na Bankiecie nie zabrakło występów zespołu Polish American Folk Dance Company oraz pokazów tanecznych czy wirtuozerii skrzypiec.

Po części oficjalnej, występach i kolacji nastąpiła prezentacja wszystkich tegorocznych Marszałków oraz Miss Polonia im towarzyszących, a po niej przepięknie i barwnie zatańczony polonez. 

Resztę wieczoru goście mogli spędzić na roztańczonym parkiecie. 

Na Bankiecie nie pojawiła się wcześniej zapowiadana Miss World 2021 Karolina Bielawska. Jak poinformował Główny Marszałek 85. Parady Pułaskiego Marcin Luc, w ostatniej chwili zmieniły się jej plany, jednak na Paradę 2 października planuje dotrzeć.

Marcin Luc bardzo chciałby, aby tegoroczna Parada była widoczna nie tylko na 5. Alei, ale i w całej Ameryce, a nawet Polsce, dlatego w tym dniu będzie można zobaczyć biało – czerwone iluminacje na ważnych obiektach w amerykańskich i polskich miastach. Marcin Luc – Główny Marszałek 85. Parady Pułaskiego ma nadzieję, że 2 października na 5. Alei stawią się wszyscy, do czego serdecznie zaprasza!

Relacja audio w Radio RAMPA już wkrótce. Zobaczcie galerię zdjęć:

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here