Biały Dom gotowy na Boże Narodzenie

Reklama - Advertisement

W poniedziałek, w rezydencji prezydenta USA odsłonięto zaprezentowano oficjalną choinkę oraz świąteczne dekoracje. Motywem przewodnim tegorocznych świąt w Białym Domu jest hasło „We the People”, czyli „My ludzie”.

Rozpoczynające preambułę amerykańskiej konstytucji hasło “We the People” zostało wybrane przez pierwszą damę USA Jill Biden, by przypomnieć Amerykanom o tym, co ich łączy, zwłaszcza w okresie świątecznym. 

Dziennikarze, jako pierwsi mogli oglądnąć bożonarodzeniowe dekoracje, przygotowane przez pracowników Białego Domu i wolontariuszy. Składa się na nie 83 tysiące lampek, 77 choinek i 25 wieńców z czerwonymi wstęgami.

Kopie deklaracji niepodległości wystawiono w bibliotece Białego Domu. W sali przyjęć państwowych znajduje się “Biały Dom” z piernika oraz cukierkowa replika filadelfijskiego “Independence Hall”. W sali niebieskiej stoi oficjalna choinka Białego Domu: 5,5 metrowa jodła.

W okresie świątecznym przez Biały Dom przewinie się około 50 tysięcy osób, w tym turystów i gości zaproszonych na różne przyjęcia.

 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcia: Jill Biden/Facebook

The White House is decorated for the holidays, Sunday, November 27, 2022, in Washington. (Official White House Photo by Erin Scott)
The White House is decorated for the holidays, Sunday, November 27, 2022, in Washington. (Official White House Photo by Erin Scott)
Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here