Biały Dom o protestach w Chinach

Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone potępiły Chiny za tłumienie protestów przeciwko polityce “zero COVID”. Biały Dom wyraził przekonanie, że stosowane przez Pekin surowe restrykcje mające ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa okażą się nieskuteczne.

Chińskiej Republice Ludowej bardzo trudno będzie powstrzymać tego wirusa za pomocą strategii “zero Covid” przekazała w oświadczeniu rzeczniczka prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson. Dodała, że Stany Zjednoczone nie realizują polityki “zero Covid”. Watson odniosła się także, do trwających w Chinach protestów przeciwko działaniom władz. Od dawna podkreślamy, że wszyscy mają prawo do pokojowych protestów, zarówno tu w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie – to dotyczy także Chińskiej Republiki Ludowej dodała Adrienne Watson. 

Tłumienie protestów w Chinach skrytykowali także przedstawiciele obu amerykańskich partii w Kongresie. Republikański Senator Ted Cruiz potępił okrucieństwa dokonywane przez komunistyczną partię Chin, a działania Pekinu określił mianem żałosnych. 

(IAR)

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here