Biały Dom krytykuje Chiny

Reklama - Advertisement

Biały Dom skrytykował działania Chin wokół Tajwanu, oceniając je jako prowokacyjne i zagrażające pokojowi w regionie. Prezydent Joe Biden powiedział, że jest zaniepokojony, ale nie spodziewa się dalszej eskalacji.

Przed odlotem do Kentucky Joe Biden został zapytany przez dziennikarzy, jak duże ma obawy w związku z zaciskaniem przez Chiny pętli wokół Tajwanu. 

“Jestem zaniepokojony, jak daleko się posuwają, ale nie obawiam się, że posuną się dalej” odpowiedział Prezydent Stanów Zjednoczonych. 

Pytana o słowa Joe Bidena Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean Piere powiedziała, że Stany Zjednoczone potępiają espalację ze strony Chin. Te działania są prowokacyjne, nieodpowiedzialne i zwiększają ryzyko nieporozumienia – to miał na myśli Prezydent tłumaczyła Jean Piere dodając, że działania Pekinu są sprzeczne z celem, jakim jest utrzymanie pokoju i stabilizacja w Cieśninie Tajwańskiej.

Rzeczniczka Białego Domu powtórzyła, że Stany Zjednoczone sprzeciwiają się zmianie status quo wokół Tajwanu przez którąkolwiek ze stron. 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Wikipedia

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here