Wypadek polskiego autokaru na Chorwacji wiozącego pielgrzymów do Medziugorie

Advertisement - Reklama

W sobotę, 6 sierpnia około godziny 5:30 am polski autokar wiozący pielgrzymów do bośniackiego Medziugorie wpadł do rowu na autostradzie pod Varażdinem w Chorwacji. Dwanaście osób nie żyje, a ponad trzydzieści jest rannych. Autokarem podróżowało 42 pasażerów i 2 kierowców. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Zagrzebiu, Varażdinie i Czakowcu.

Cztery osoby najlżej poszkodowane we wypadku polskiego autobusu w Chorwacji wróciły do kraju. Przyleciały razem z polską delegacją, której przewodził minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. 

Prokuratura w Varażdinie poinformowała, że wykonała już wszystkie niezbędne czynności i może wydać ciała rodzinom. Są już też wyniki sekcji zwłok i badań toksykologicznych mężczyzny, który prowadził pojazd w momencie wypadku. Nie wykazały one alkoholu czy innych substancji odurzających w jego organizmie.

W środę do Zagrzebia przylatuje polski samolot medyczny. Wysłana przez rząd maszyna ma zabrać do kraju kilkanaście osób z chorwackich szpitali.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here