Biały Dom potępił represje polityczne na Białorusi, w tym proces polsko-białoruskiego działacza Andrzeja Poczobuta. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia, rzecznik Białego Domu Karine Jean-Pierre przypomniała, że USA właśnie nałożyły sankcje na kolejnych przedstawicieli białoruskich władz.

W ostatnich dniach na Białorusi rozpoczęło się kilka procesów działaczy demokratycznych, w tym polsko-białoruskiego dziennikarza i aktywisty Andrzeja Poczobuta, jednego z liderów Związku Polaków na Białorusi. 

“Potępiamy jawne próby zastraszania i nękania przez reżim pokojowych demonstrantów, członków opozycji demokratycznej i dziennikarzy” – powiedziała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Karine Jean-Pierre dodała, że działania władz w Mińsku są przykładami zastraszenia i represjonowania tych, którzy szukają sprawiedliwości, poszanowania praw człowieka i wartości demokratycznych.

“Departament Stanu nałożył ostatnio sankcje wizowe na 25 osób za ich zaangażowanie w podkopywanie białoruskiej demokracji” – powiedziała rzecznik Białego Domu i dodała, że Stany Zjednoczone zawsze będą wspierać demokratyczne aspiracje narodu białoruskiego.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here