Biały Dom twierdzi, że Izrael stara się minimalizować liczbę cywilnych ofiar

Reklama - Advertisement

Biały Dom wyraził przekonanie, że Izrael robi wszystko co możliwe, by zminimalizować liczbę ofiar wśród cywilów. Rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział, że Stany Zjednoczone ubolewają z powodu niewinnych ofiar konfliktu.

Podczas briefingu w Białym Domu John Kirby powiedział, że Stany Zjednoczone zdają sobie sprawę, że tysiące cywilów zginęło i zostało rannych, a infrastruktura została zniszczona w wyniku ostrzału Strefy Gazy.

“Widzimy to i nie akceptujemy ani jednej cywilnej ofiary śmiertelnej”. Kirby podkreślił jednak, że celem izraelskich sił nie jest rozmyślne odbieranie życia bezbronnym cywilom.

“W odróżnieniu od działań Rosji na Ukrainie i tego co Hamas zrobił 7 października zabijanie cywilów nie jest celem Izraela. Nie kwestionujemy, że to ma miejsce, jednak Izrael nie zabija celowo cywilów” – powiedział John Kirby.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu wyraził przekonanie, że Izrael podejmuje działania, aby zminimalizować liczbę ofiar cywilnych konfliktu.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here