Planowane spotkanie Joe Bidena z Xi Jinpingiem

Reklama - Advertisement

Rzecznik Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że w listopadzie oczekiwane jest spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Chin. Na konferencji prasowej wyjaśniła, że rozmowa Joe Bidena z Xi Jinpingiem ma się odbyć w San Francisco na marginesie szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku:

“Prezydent powiedział, że nie może się doczekać spotkania z prezydentem Xi. Nie będę więc wdawać się w szczegóły dotyczące spotkania, które ma odbyć się w przyszłym miesiącu w San Francisco. Będzie to konstruktywne spotkanie. Prezydent nie może się tego doczekać”.

Karine Jean-Pierre określiła relacje z Chinami mianem intensywnej konkurencji.
Jak dotąd Joe Biden spotkał się z Xi Jinpingiem raz – w kuluarach szczytu G20 w Bali w 2022 roku. W ostatnich dniach i tygodniach odbywały się spotkania między członkami amerykańskiej i chińskiej administracji w celu wypracowania szczegółów rozmowy przywódców.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: ostatnie spotkanie prezydentów USA i Chin – White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here