Reklama - Advertisement

Prezydent USA Joe Biden oświadczył, że wojska amerykańskie pozostaną w Polsce. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia, Biały Dom zasugerował wcześniej, że dodatkowe siły USA skierowane na wschodnią flanką NATO nie opuszczą Europy w przewidywalnej przyszłości.

Korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał prezydenta Joe Bidena, na jak długo zamierza pozostawić amerykańskie wojska w Polsce i innych krajach NATO.

“Pozostaną tam na długo” – odpowiedział Joe Biden, gdy opuszczał Salę Wschodnią Białego Domu po wystąpieniu na temat gospodarki. 

W poniedziałek koordynator komunikacji strategicznej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Białego Domu John Kirby dał do zrozumienia, że dodatkowe wojska amerykańskie pozostaną na dłużej na wschodniej flance NATO, w tym w Polsce.

Prezydent Biden skierował dodatkowe 20 000 amerykańskich żołnierzy do Europy, a teraz wprowadziliśmy procedurę, dzięki któremu mogą oni tam pozostać na zasadzie rotacji co najmniej na przewidywalną przyszłość – oznajmił John Kirby w odpowiedzi na pytanie Polskiego Radia. 

John Kirby wskazał na, jak się wyraził zmianę krajobrazu bezpieczeństwa w Europie.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here