Brett Kavanaugh w Sądzie Najwyższym USA

Reklama - Advertisement

Senat ostatecznie zatwierdził w sobotę kandydaturę Bretta Kavanugh na stanowisko sędziego w Sądzie Najwyższym USA. Jest to drugi pozytywnie zatwierdzony na to ważne stanowisko kandydat nominowany przez Prezydenta Donalda Trumpa w trakcie jego kadencji.

Cały dzień w Waszyngtonie trwały demonstracje przeciwników Kavanaugh. Jak podkreślają dzisiaj media amerykańskie, zatwierdzenie Kavanaugh oznacza również koniec wielu miesięcy burzliwego konfliktu pomiędzy Demokratami i Republikanami w USA. Dzisiejsza decyzja senatu, pieczętuje również skład Sądu Najwyższego na kolejne lata – będzie to sąd o przewadze sędziów konserwatywnych. 

Burzliwy proces nominacji wynikał z oskarżeń pod adresem Kavanaugh, po tym jak dr Christine Blasey Ford oskarżyła go przed komisją senacką o napad na tle seksualnym w latach 80′. Po przesłuchaniu Ford i Kavanaugh, senat oraz Prezydent zlecili śledztwo FBI, które nie ukazało dowodów potwierdzających oskarżeń dr Ford. 

Prezydent Donald Trump pogratulował senatowi amerykańskiemu decyzji na Twitterze:

 

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.
RAMPA 620AM

Latest posts by RAMPA 620AM (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here