Sztab Trumpa krytykuje Bidena za słowa o Polsce

Reklama - Advertisement

Sztab wyborczy Donalda Trumpa skrytykował kandydata demokratów Joe Bidena za porównanie Polski i Węgier do Białorusi. Sztab amerykańskiego prezydenta uznał słowa Bidena za obraźliwe wobec Polonii i zarzucił byłemu wiceprezydentowi USA brak zrozumienia polityki zagranicznej.

Podczas ubiegłotygodniowej debaty telewizyjnej, Joe Biden skrytykował politykę zagraniczną Donalda Trumpa. Zarzucił mu m.in. osłabianie NATO i bratanie się z autorytarnymi przywódcami. “Popatrzcie co dzieje się w Białorusi, Polsce i na Węgrzech, oraz na wzrost totalitarnych reżimów na świecie,” mówił Biden. Odnosząc się do tych słów, zastępczyni rzecznika sztabu Donalda Trumpa Courtney Parella podkreśliła, że Polska i Węgry są wolnymi i demokratycznymi krajami, które reformują swoje instytucje, by pozbyć się spuścizny komunizmu. “Porównanie rządów Polski i Węgier do Białorusi, jest dowodem braku zrozumienia przez Bidena polityki zagranicznej. Nie mówiąc już o tym, że jest obraźliwe dla Amerykanów polskiego pochodzenia,” stwierdziła Parella. 

Przedstawicielka sztabu Donalda Trumpa zarzuciła Joe Bidenowi, że chce powrócić do polityki Baracka Obamy, hołubienia brutalnych reżimów w takich krajach jak Kuba czy Wenezuela. 

(IAR)

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.
RAMPA 620AM

Latest posts by RAMPA 620AM (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here