Broadway w NJ: jasełka Akademii Jana Pawła II!

Reklama - Advertisement

22 stycznia w Akademii Jana Pawła II w South Amboy, NJ wystawione zostały jasełka. Było to jubileuszowe wydarzenie – Akademia w 2022 roku świętowała 10-lat istnienia. Początek tej polskiej szkoły, jest również ściśle związany z organizacją jasełek.

W ponad dwu-godzinnym przedstawieniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas – od trzylatków po klasy maturalne, wraz z nimi nauczycielami i dyrekcją. Oprawę muzyczną zapewnił zaprzyjaźniony ZUUS Band. Dzieci zarówno recytowały wiersze, jak śpiewały i tańczyły. Zachwycały publiczność swoją znajomością języka polskiego, ale również, kreatywnością, zaangażowaniem i kostiumami. Scenariusz opierał się na zestawieniu najlepszych pokazów, zaprezentowanych w jasełkach na przestrzeni lat.

Jak podkreślają nauczyciele – nauka prowadzona w oparciu o takie właśnie wydarzenia, przynosi zadowalające efekty, przybliżając dzieci do polskich tradycji. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo i wysłuchania relacji audio, wyemitowanej na antenie Radio RAMPA w sobotę, 28 stycznia. 

 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here