Burza Ida dokonała spustoszenia w metropolii nowojorskiej

Reklama - Advertisement

Pozostałości huraganu Ida, w postaci burzy, opadów deszczu oraz tornada, doprowadziły do potężnych zniszczeń w metropolii nowojorskiej. Ida uderzyła w południowe wybrzeże USA w niedzielę, jako huragan czwartej kategorii. W środę, 1 września, niszczycielska burza przeszła przez New Jersey i Nowy Jork.

W środę wieczorem, burza spowodowała podtopienia w większości hrabstw w New Jersey. Dziesiątki tysięcy ludzi odciętych zostało od prądu. W miejscowości Mullica Hill w Harrison Township, tornado dokonało zniszczeń wielu budynków. Gubernator NJ Phil Murphy ogłosił stan wyjątkowy w całym stanie, aby pomóc z usuwaniem zniszczeń wywołanych przez burzę. Serwis NJ Tranist, oprócz linii Atlantic City Rail, został zawieszony do odwołania.  

 

Linden, NJ:

Montclair, NJ:

W Nowym Jorku spadła rekordowa ilość deszczu. Całe miasto objęte zostało również zagrożeniem powodziowym. Z relacji naszych odbiorców, wiemy, że podtopienia dotknęły mieszkańców Greenpointu na Brooklynie. 

Zdjęcia: Greenpoint, NY – Patryk Czerwony

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here