“Chciałabym widzieć więcej Polaków w edukacji” – poznajcie Monikę Wiśniewską-Foote

Reklama - Advertisement

Spotkałyśmy się w jej biurze na Manhattanie, w najnowszym kampusie szkoły, na której czele stoi, w modnej dzielnicy Tribeca.

Monika Adamski prowadzi wywiad z Moniką Jabłońską-Foote
Monika Adamski prowadzi wywiad z Moniką Wiśniewską-Foote

Monika Wiśniewska-Foote od 2008 roku jest prezesem Long Island Business Institute, akredytowanej szkoły wyższej, po ukończeniu której możesz od razu rozpocząć pracę, ale też kontynuować naukę na uniwersytecie czteroletnim.

Monika ma bogate doświadczenie w edukacji: w wieku 34 lat została najmłodszym w Nowym Jorku dziekanem, mając pod sobą ponad pięć tysięcy studentów i dwa kampusy Mercy College. W tym samym czasie urodziła syna.

Monika Jabłońska-Foote
Monika Wiśniewska-Foote

Wychowana w polskiej rodzinie w Nowym Jorku, wzrastała w duchu edukacji, która, jak mówili jej rodzice, otwiera drzwi w życiu. Ukończyła wydział prawa na Fordham University, ale  skończyła również Columbia University. To właśnie głęboka wiara w to , że dzieki swojej pracy może pomoc innym, zmieniła jej życie. Edukacja i przez nią pomaganie ludziom w odnalezieniu ich zawodowej drogi i spełnieniu marzeń, to jej największa pasja.

Pani Wiśniewska-Foote chciałaby zobaczyć więcej Polaków na wysokich stanowiskach w szkolnictwie. Na zdjęciu w albumie, absolwentka LIBI - Polka.
Pani Wiśniewska-Foote chciałaby zobaczyć więcej Polaków na wysokich stanowiskach w szkolnictwie. Na zdjęciu w albumie, absolwentka LIBI – Polka.

Rozmawiamy również o Polonii, o tym jak wielu Polaków Monika spotyka w swojej szkole, i jaki udział naszych rodaków w edukacji chciałaby zauważyć.

Zapraszamy Was na wywiad z kobietą sukcesu, spełnioną zawodowo, matką, Polką, Moniką Wiśniewską-Foote, która stoi na czele prestiżowej szkoły LIBI – Long Island Business Institute.

Dowiedz się więcej o LIBI, klikając tutaj: O LIBI lub tutaj website.

Zapraszam,

Monika Adamski

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here