Darmowa wyprawka dla noworodków dla wybranych mam na Brooklynie

Advertisement

Prezydent dzielnicy Brooklyn Antonio Reynoso ogłosił program pilotażowy „Urodzony na Brooklynie,” który zakłada przygotowanie darmowych wyprawek dla dzieci, zawierających artykuły dla niemowląt i materiały poporodowe dla nowych rodziców.

Rozpoczęcie programu było możliwe dzięki dotacji w wysokości 100 000 USD z Biura Prezydenta dzielnicy Brooklyn dla Met Council, żydowskiej organizacji charytatywnej.

W sumie 500 rodzin poporodowych otrzymujących opiekę w wybranych brooklyńskich szpitalach i klinikach otrzyma pudełka dla dzieci „Urodzony na Brooklynie”. Pudełka dla niemowląt będą dostarczane, jako torby na pieluchy zawierające artykuły przyjazne dla niemowląt, starannie wybrane przez grupę zadaniową ds. zdrowia matek, takie jak m.in. pieluchy, chusteczki dla niemowląt, kremy, maty do przewijania i książki City’s First Readers. W pudełkach będzie również jednostronicowa broszura zawierająca linki do pomocnych przewodników dla początkujących rodziców i usług obejmujących całe miasto.

Nowi rodzice otrzymujący opiekę w NYC Health + Hospitals/South Brooklyn Health, NYC Health + Hospitals/Woodhull, Caribbean Women’s Health Association, Brooklyn Perinatal Network i Brownsville Neighborhood Health Action Center zaczną otrzymywać pudełka dla niemowląt już w tym miesiącu.

„Kiedy zostałem wybrany, obiecałem Brooklynowi, że uczynię to najbezpieczniejszym miejscem w mieście do urodzenia dziecka” – powiedział prezydent Brooklyn Borough Antonio Reynoso. „Czas po urodzeniu dziecka może być zarówno piękny, jak i intensywny, a nowi rodzice stają w obliczu powrotu do zdrowia po porodzie, presji finansowej i nowych obowiązków. Mam nadzieję, że te pudełka dla dzieci „Urodzony na Brooklynie” i przedmioty starannie dobrane przez naszą fantastyczną grupę zadaniową ds. zdrowia matek pomogą zmniejszyć to obciążenie rodzin, aby mogły skupić się na opiece nad najnowszym członkiem rodziny, a także na własnym samopoczuciu psychicznym i fizycznym. Ogromne podziękowania dla naszego partnera Met Council za wyprodukowanie tych wspaniałych pudełek dla niemowląt oraz dla NYC Health + Hospitals, Caribbean Women’s Health Association, Brooklyn Perinatal Network i Brownsville Neighborhood Health Action Center za przekazanie ich w ręce rodzin z Brooklynu”.

„Podczas gdy powitanie dziecka na świecie jest wspaniałym i radosnym doświadczeniem, może to być również stresujący i pełen niepokoju czas dla nowych rodziców” – powiedział dyrektor generalny Met Council David G. Greenfield. „Dlatego współpracujemy z prezydentem Brooklyn Borough Antonio Reynoso w tej ważnej inicjatywie, aby ułatwić życie w okresie poporodowym. Dzieci urodzone na Brooklynie są dobrodziejstwem dla naszej pięknej dzielnicy, a zapewnienie zaopatrzenia i wsparcia, którego potrzebują kobiety po porodzie, zmieni ich życie”.

Kobiety ciemnoskóre na Brooklynie borykają się z najwyższym wskaźnikiem zachorowalności matek w mieście, a jedna trzecia matek, które zmarły w Nowym Jorku, mieszkała na Brooklynie. Większość tych zgonów ma miejsce po porodzie – w ciągu pierwszego roku po porodzie. Główną przyczyną zgonów związanych z ciążą jest zdrowie psychiczne. Mały, ale ważny element w układance profilaktycznej opieki, pudełka dla dzieci „Urodzony na Brooklynie” są zaprojektowane nie tylko jako źródło wsparcia finansowego, ale także jako źródło wsparcia zdrowia psychicznego, gdy nowi rodzice wracają do zdrowia po fizycznym i finansowym koszcie porodu, a także niekiedy wydłużonym, nierekompensowanym urlopie macierzyńskim w wyniku powikłań poporodowych.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here