Advertisement - Reklama

W czwartek, Burmistrza Miasta Nowy Jork Eric Adams, ogłosił powrót organizowanej od 2016 roku, corocznej kampanii związanej ze zwiększoną kontrolą ruchu drogowego w ramach programu “Dusk and Darkness” (Zmierzch i Ciemność).

Kampania ma polepszyć bezpieczeństwo wśród pieszych i rowerzystów w jesienne i zimowe wieczory, kiedy wzrasta niebezpieczeństwo śmiertelnych wypadków drogowych – zwłaszcza po tym, jak zegary przesunięte zostaną na czas zimowy w najbliższą niedzielę, 6 listopada.

Kampania opiera się na edukacji, ale również, rozszerzeniu egzekwowania przepisów ruchu drogowego przez NYPD, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych. Policja ma zwracać szczególną uwagę na kierowców jadących ze zbyt dużą prędkością, nie ustępujących pierwszeństwa lub używających telefonów komórkowych za kierownicą. 

Rekomenduje się, aby kierowcy jechali z prędkością nie przekraczającą 25 mil na godzinę, a także, szczególnie ostrożnie wchodzili w zakręt. Pieszym, zaleca się aby “byli widoczni” poruszając się ulicami po zmroku i aby uważali na zakrętach, na nadjeżdżające samochody. 

Po raz pierwszy do akcji włączą się także przedstawiciele firm zajmujących się zbiórką śmieci, zwiększając wysiłki na rzecz poprawy bezpieczeństwa w godzinach nocnych, kiedy odbywa się większość komercyjnych zbiórek odpadów.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here